Matches

Group stage

Group A

G

W

D

L

GF

GA

+ / -

Pts

1

fiag RUS 14  Russia 3 2 1 0 2 0 2 7

2

fiag KAZ 14  Kazakhstan 3 2 0 1 6 3 3 6

3

fiag TKM 14  Turkmenistan 3 1 1 1 2 3 -1 4

4

fiag EST 14  Estonia 3 0 0 3 1 5 -4 0
# date time matches res. -
2 19 Jan 14:15 Estonia – Turkmenistan 0:1
3 19 Jan 17:00 Russia – Kazakhstan 1:0
7 20 Jan 17:30 Kazakhstan – Turkmenistan 3:1
8 20 Jan 20:00 Russia – Estonia 1:0
15 22 Jan 17:30 Kazakhstan – Estonia 3:1
16 22 Jan 20:00 Russia – Turkmenistan 0:0

 

Group B

G

W

D

L

GF

GA

+ / -

Pts

1

fiag UKR 14  Ukraine

3 3 0 0 7 0 7 9
2

fiag MDA 14  Moldova

3 1 1 1 2 2 0 4
3

fiag LVA 14  Latvia

3 1 1 1 3 4 -1 4
4

fiag KGZ 14  Kyrgyzstan

3 0 0 3 3 9 -6 0
# date time matches res. -
1 19 Jan 12:00 Kyrgyzstan – Latvia 2:3
4 19 Jan 20:00 Ukraine – Moldova 1:0
9 21 Jan 12:30 Ukraine - Kyrgyzstan 4:0
10 21 Jan 15:00 Moldova - Latvia 0:0
13 22 Jan 12:30 Ukraine - Latvia 2:0
14 22 Jan 15:00 Moldova - Kyrgyzstan 2:1

 

Group C

G

W

D

L

GF

GA

+ / -

Pts

1

fiag IRN 14  I.R. Iran

3 2 1 0 8 0 8 7

2

fiag LTU 14  Lithuania

3 1 1 1 1 3 -2 4

3

fiag BLR 14  Belarus

3 1 1 1 2 1 1 4

4

fiag TJK 14  Tajikistan

3 0 1 2 0 6 -7 1
# date time matches res. -
5 20 Jan 12:30 Belarus - I.R. Iran 0:0
6 20 Jan 15:00 Tajikistan - Lithuania 0:0
11 21 Jan 17:30 Belarus - Tajikistan 2:0
12 21 Jan 20:00 I.R. Iran - Lithuania 3:0
17 23 Jan 17:30 Belarus - Lithuania 0:1
18 23 Jan 20:00 I.R. Iran - Tajikistan 5:0


Final stage

 

Match in the group for 9-12 places

G

W

D

L

GF

GA

+ / -

Pts

IX

fiag KGZ 14  Kyrgyzstan

3 3 0 0 8 2 6 9

X

fiag EST 14  Estonia

3 1 1 1 4 3 1 4

XI

fiag TJK 14  Tajikistan

3 0 2 1 3 5 -2 2

XII

fiag TKM 14  Turkmenistan

3 0 1 2 2 7 -5 1
# date time matches res. -
19 24 Jan 17:30  Turkmenistan - Kyrgyzstan 1:3
20 24 Jan 20:00  Tajikistan - Estonia 1:1
25 26 Jan 17:30  Estonia - Turkmenistan 3:0
26 26 Jan 20:00  Kyrgyzstan - Tajikistan 3:1
31 28 Jan 12:30  Turkmenistan - Tajikistan 1:1
32 28 Jan 14:30  Estonia - Kyrgyzstan 0:2

 
Play-off

Quarterfinal Semifinal Final Places
rasp15 rasp111 rasp2 rasp111 rasp2 rasp111 rasp2 rasp111 rasp15
R1 Ukraine
№23 25 Jan 17:30 Ukraine
R8 Lithuania 1:1 pen. 4:3
- №29 27 Jan 17:30 Belarus
R4 Kazakhstan 1:1 pen. 5:3
№21 25 Jan 12:30 Belarus
R5 Belarus 3:2
- №36 29 Jan 19:00 Russia  I
R2 I.R. Iran 2:0
№22 25 Jan 15:00 Latvia
R7 Latvia 1:1 pen. 4:1
- №30 27 Jan 20:00 Russia
R3 Russia 2:1
№24 25 Jan 20:00 Russia Belarus  II
R6 Moldova 2:1
- Ukraine
№35 29 Jan 16:30 Ukraine  III
Latvia 3:0
-
Latvia  IV
Lithuania
№27 27 Jan 12:30 Lithuania
Kazakhstan 0:0 pen. 5:3
№34 29 Jan 14:15 I.R. Iran  V
I.R. Iran 4:0
№28 27 Jan 15:00 I.R. Iran
Moldova 3:0
Lithuania  VI
_
Kazakhstan
№33 29 Jan 12:00 Kazakhstan VII
Moldova 3:3 pen. 5:4
-
Moldova  VIII
_

Sod Partners RFS

Sod Partners tourn

Copyright 2011 Международный турнир по футболу «Кубок Содружества» / International Football Tournament "Commonwealth Cup" - Matches. All Rights Reserved.
??????.???????
Joomla 1.7 templates